YÖS Kurslarımız

YÖS EĞİTİM TAKVİMİ

[table “89” not found /]

* Program gün ve saatlerinde YÖS Club değişiklik yapma hakkına sahiptir.

YÖS hazırlık kurslarımız iki türlüdür:

1 – HAFTA SONU GRUPLARIMIZ

Liseyi henüz tamamlamamış ve hafta içi okula devam edenler içindir. Bu kurslar eylül ayında başlar. Öğrencilerimize ilk başta temel bilgilerini ölçmek için seviye tespit sınavı yapılır ve sonuçlara göre YÖS hazırlık kurslarından önce öğrencilerimize küçük gruplar halinde özel dersler verilip daha sonra eğitime başlanır.

Ayrıca hafta içi günlerde okul çıkış saatlerinden sonrası için etüt, soru çözümü ve birebir dersler planlanarak öğrenciler mümkün olduğunca faydalandırılır. Bunun yanında bu öğrencilere, okulların sömestre tatilinin ilk yarısında her gün yoğunlaştırılmış ders verilmektedir. Türkiye’deki liseler öğretime başlayana kadar özel ders niteliğinde ön çalışma yapılır. Okulların açılması ile beraber hafta sonu programına geçilir. Cumartesi ve Pazar günleri 5’er saatten haftada 10 saat ders yapılır.

  • 8 Saat Matematik,
  • 4 Saat Genel Yetenek,
  • 4 Saat Geometri dersleri yapılır.

Ayrıca Hafta içi günlerinde öğrencilerin okullarından çıkış saatlerine uygun olarak 13:00 – 15:00 arası Etüt, Ders Tekrarı, Soru Çözümü ve Birebir Dersler düzenlenir. Sömestre Tatilinde en az 1 hafta süreyle her gün yoğunlaştırılmış ders yapılır. (Yaklaşık 4 saat) Okulların açılmasıyla tekrar hafta sonu programına geçilir.

 

2 – HAFTA İÇİ GRUPLARIMIZ

Liseyi bitirmiş öğrenciler içindir. Seviye belirleme sınavına alınan öğrenciler seviyelerine göre küçük gruplar halinde özel çalıştırılarak sınıf ortamına hazırlanırlar. Yaklaşık 2 hafta süren bu uygulamayla öğrencilerin altyapılarındaki temel eksiklikler giderilir ve derslere hazır hale getirilirler. Bu gruplar da eylül ayında başlar.

Eylül ayı içinde seviyelerine uygun sınıflara alınan öğrenciler, Hafta İçi Pazartesi – Salı – Çarşamba ve Perşembe günlerinde 18 kişilik sınıflarda haftada 16 saat ders görmeye başlarlar. (4 Saat IQ + 8 Saat Matematik + 4 Saat Geometri)

Ayrıca bu öğrenciler her gün ders sonralarında dershanede kalarak birebir veya gruplar halinde haftada 8 saat özel ders ve etüt alabilmekte, o günkü dersleri tamamen öğrenmeleri ve kavramaları sağlanmaktadır.

  • 8 Saat Matematik,
  • 4 Saat Genel Yetenek,
  • 4 Saat Geometri dersleri yapılır.