YÖS KURSU

YÖS Kursu

BAŞARIMIZIN SIRRI : Türkiye’nin tek Butik YÖS Kursu Olması ve Özel İlgimiz!

 

YÖS KURSU

YÖS Kursu uygulanan eğitim tekniği, ülkemizde kullanılan geleneksel eğitim metotlarından farklı bazı özellikler taşımaktadır ki bu da kurumumuzu kuruluşundan bu yana çok kısa bir süre içerisinde hak ettiği yere getirmeye yetmiştir.

“Türkiye’nin en seçkin üniversitelerine girmek için EN İYİ EĞİTİMİ EN DÜŞÜK ÜCRETLE nerede alabilirim?” sorusundan yola çıkan kurumumuz, konusunda uzman kadrosu ve uzun soluklu çalışmaları neticesinde kendisine özgü öğretim tekniklerini geliştirmiştir.

YÖS Kursu eğitimi, öğretmen odaklı değil öğrenci odaklıdır (student oriented). Dolayısıyla amaç öğrencinin derslere daha çok katıldığı interaktif dersler şeklindedir.

Öğretmenlerimiz bilgi ve becerilerinin yanında öğrenciyi motive eden, konuyu anlayana kadar sınırsız sabır gösteren nitelikte marka öğretmenlerdir. Alışılagelmişin dışında, kurumumuzda vermiş olduğumuz eğitim sisteminde öğrencilere anlatılan konular ders saatleri ile sınırlı olmayıp, dersten sonra öğretmen nezaretinde ETÜD saatleri konularak anlamadıkları konuları birebir sorabilme olanağı sağlanır.

Öğrencinin ders ve ders dışı konularda sorabileceği tüm soruları cevaplamak üzere PROFESYONEL DANIŞMANLIK hizmeti ücretsiz olarak verilir. Bu sayede YÖS Kursu başından sonuna kadar hatta üniversiteye başlayana kadar öğrencimiz her konuda destek alacağı bir danışmana sahip olmanın verdiği rahatlık ve öz güvenle hareket eder.

 1. Öğrencilerimiz 8-12 kişilik modern sınıflarda eğitim alırlar. Sınıflar akıllı tahta ve projeksiyon cihazları ile donanımlıdır.
 2.  Derslere giren hocalarımız kendi alanlarında YÖS alanında Türkiye’nin en önde gelen akademisyenleridir.
 3.  Dersler tamamen öğrenmeye dayalı işlenir. Konu anlatımı bittikten sonra örnek sorular ve geçen yılların çıkmış soruları üzerine çalışılır ve öğrenciler anlamadıkları konuları tekrar edebilir.
 4.  Öğrencilere günlük devamsızlık takibi yapılır ve danışmanlarımız tarafından öğrencilerin durumları sürekli takip edilir.
 5. Öğrencilerimizin sürekli durum analizi yapılır ve her hafta etüt veya deneme sınavları uygulanır. Eğitim boyunca, dersteki yaprak testler ve geçen yıların çıkmış soruları hariç, 15 adet deneme sınavı yapılarak Öğrenci Gelişim Grafiği (Student Progress Log) çıkarılır.
 6.   Sınav sonuçları açıklandığında, danışmanlarımız öğrencilerimizin istekleri doğrultusunda bölüm tercihlerini en doğru şekilde yaparlar. Ek kontenjan ve yedek kontenjan tarihlerini de takip ederek, öğrencilerin tercih sürecini en sağlıklı şekilde sonuçlandırmalarını sağlarlar.

ONLİNE PROGRAMLARIMIZ

Baş. TarihiBit. TarihiToplam SaatGrup ve GünlerDnm. Sınavı ve EtütDers SaatleriDanışmanlık SaatleriKONTENJAN
30.09.201720.05.2018550+500 SaatHafta sonuPerşembe 09:00-16:0018:15-19:15KAYIT OL
25.09.201720.05.2018550+500 SaatHafta içiPerşembe 09:00-16:0018:15-19:15KAYIT OL

ÖRGÜN PROGRAMLARIMIZ

Baş. TarihiBit. TarihiToplam SaatGrup ve GünlerDnm. Sınavı ve EtütDers SaatleriDanışmanlık SaatleriKONTENJAN
30.09.201720.05.2018550+500 SaatHafta sonuPerşembe 09:00-16:0018:15-19:15KAYIT OL
25.09.201720.05.2018550+500 SaatHafta içiPerşembe 09:00-16:0018:15-19:15KAYIT OL
09.02.2017 07.05.2017240 SaatCt-Pz Perşembe09:00-16:00 18:15-19:15
KAPALI
02.11.201607.05.2017520 SaatHSS (Ct - Pz)Cuma09:00-16:00 HİA: 18:15 - 19:15

HSA: 17:30 - 18:30
KAPALI
02.11.201607.05.2017520 SaatHİG (Pzt - Sa - Çar - Per)Cuma09:00-16:00 HİA: 18:15 - 19:15

HSA: 17:30 - 18:30
KAPALI

***NOT: YÖS Kursu ile alakalı güncel program ve fiyat bilgilerine 0312 431 4426 ‘den ulaşabilirsiniz.

*****NOT: ÖĞRENCİLER HANGİ GURUPTA OLURSA OLSUN, BÜTÜN DERSLERİN VİDEO ANLATIMINI KONU TEKRARI AMACIYLA İZLEYEBİLİRLER. BU AMAÇLA BÜTÜN ÖĞRENCİLERİMİZE ICON AKADEMİ ONLİNE SİSTEMİ ÜZERİNDEN 500 SAATLIK VİDEO DERSİ TANIMLANIR.

 1. Hafta Sonu YÖS Kursları

Liseyi henüz tamamlamamış ve hafta içi okula devam edenler içindir. Bu kurslar eylül ayında başlar. Öğrencilerimize ilk başta temel bilgilerini ölçmek için seviye tespit sınavı yapılır ve sonuçlara göre YÖS hazırlık kurslarından önce öğrencilerimize küçük gruplar halinde özel dersler verilip daha sonra eğitime başlanır.

Ayrıca hafta içi günlerde okul çıkış saatlerinden sonrası için etüt, soru çözümü ve birebir dersler planlanarak öğrenciler mümkün olduğunca faydalandırılır. Bunun yanında bu öğrencilere, okulların sömestre tatilinin ilk yarısında her gün yoğunlaştırılmış ders verilmektedir. Türkiye’deki liseler öğretime başlayana kadar özel ders niteliğinde ön çalışma yapılır. Okulların açılması ile beraber hafta sonu programına geçilir. Cumartesi ve Pazar günleri 8’er saatten haftada 16 saat ders yapılır.

 • 8 Saat Matematik,
 • 4 Saat Genel Yetenek,
 • 4 Saat Geometri dersleri,
 • 4 Saat Etüt-Ders Tekrarı-Soru Çözümü ve Deneme Sınavları
 1. Hafta İçi YÖS Kursları

Liseyi bitirmiş öğrenciler içindir. Seviye belirleme sınavına alınan öğrenciler seviyelerine göre küçük gruplar halinde özel çalıştırılarak sınıf ortamına hazırlanırlar. Yaklaşık 2 hafta süren bu uygulamayla öğrencilerin altyapılarındaki temel eksiklikler giderilir ve derslere hazır hale getirilirler. Bu gruplar da eylül ayında başlar.

Eylül ayı içinde seviyelerine uygun sınıflara alınan öğrenciler, Hafta İçi Pazartesi – Salı – Çarşamba ve Perşembe günlerinde 8-12 kişilik sınıflarda haftada 16 saat ders ve 4 saat etüt veya deneme sınavı yapılacaktır.

Ayrıca bu öğrenciler her gün ders sonralarında dershanede kalarak birebir veya gruplar halinde haftada 8 saat özel ders ve etüt alabilmekte, o günkü dersleri tamamen öğrenmeleri ve kavramaları sağlanmaktadır.

 • 8 Saat Matematik,
 • 4 Saat Genel Yetenek,
 • 4 Saat Geometri dersleri,
 • 4 Saat Etüt-Ders Tekrarı-Soru Çözümü ve Deneme Sınavları
 1. Online YÖS Kursları

 • Yurtdışında veya Ankara dışındaki öğrencilerimiz içindir. Bu programda diğer örgün programlarla beraber Eylül ayında başlar. Online dersler internet üzerinden canlı olarak verilmektedir ve program süresi örgün programlarıyla aynıdır. Haftada 16 saat ders ve 4 saat etüt veya deneme sınavı yapılacaktır.
 • 8 Saat Matematik,
 • 4 Saat Genel Yetenek,
 • 4 Saat Geometri dersleri
 • 4 Saat Etüt-Ders Tekrarı-Soru Çözümü ve Deneme Sınavları

ONLİNE EĞİTİMİN AVANTAJLARI

  • Online YÖS Kursu eğitimi alarak zaman ve mekandan tasarruf sağlayabilirsiniz, internetin olduğu herhangi bir yerden eğitim sistemine bağlanabilirsiniz.
  • Fiziksel olarak sınıf içerisinde olmasanız da merak ettiğiniz herhangi bir şeyi sorabilmek için öğretmenlerinizle irtibat halindesiniz.
 • Icon Akademi’de her ders sonrası sisteme yüklenen canlı ders videoları sayesinde aynı dersi defalarca izleyebilir ve kaçırdığınız dersleri tekrar ederek bilginin daha sağlam şekilde akılda kalmasını sağlayabilirsiniz.

YÖS nedir?

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS), Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında okumak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girecekleri ve sonuçlarını bu kurumlara kabul için başvururken kullanabilecekleri bir sınavdır. Bu sınav 2010 yılına kadar Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce (ÖSYM) yapılmaktaydı, aynı yıl içerisinde ve 2011 yılında alınan kararlarla Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavlarını T.C. üniversiteleri kendi bünyelerinde düzenlemektedirler.

TEMEL ÖĞRENME BECERİLERİ TESTİ SORU DAĞILIMI
(80 soru için)
SORU DAĞILIMI
(100 soru için)
GENEL YETENEK (IQ) TESTİ 40-45 55-60
MATEMATİK TESTİ 35-40 35-40
GEOMETRİ 3-5 5-8
TÜRKÇE TESTİ İsteğe bağlı olarak cevaplanan test 50-100 aralığında soru içerebilir.

YÖS Sınavı Ücretleri ve YÖS Sınavı Merkezleri

 • Başvuru ve Sınav Ücreti:

Üniversitelere göre farklılık göstermektedir. Genel olarak 50 – 300 TL arasında ücretler talep edilmekte, ödemeler üniversitelerin web sayfasında belirtilen TL, DOLAR veya EURO hesaplarına elden veya kartla yatırılabilmektedir. Elden yapılan ödemelerde; bankadan alınan dekontlarda üniversitelerin adaylardan istedikleri açıklama yer almalıdır. Alınan belge sınav süreci boyunca saklanmalı, istenildiği zaman ibraz edilmelidir.

Türkiye dışından başvurma ve sınav ücreti, Türkiye dışındaki muhabir bir banka ve uluslararası işlem yapan bankalar aracılığı ile gönderilmelidir. Adayların gönderdikleri paralar transfer edildikten ve hesaba aktarıldıktan sonra yatırılmış sayılır.
Başvurma ve sınav ücreti için özel çek, zarf içinde para, posta çeki ve benzeri kesinlikle gönderilmemelidir.

 • Başvuru Belgesi:

Online olarak pasaport veya kimlikteki bilgilere dayanarak doldurulmalıdır, yazım yanlışı ve eksik bilgi olmamalıdır. Belgeye yüklenecek fotoğraf yüzünüzü açık bir şekilde gösterecek nitelikte, son üç ay içerisinde çekilmiş ve boyut olarak uygun olmalıdır. Sınav belgesinin çıktısı alınmalı ve sınav günü verilmek üzere saklanmalıdır.

 • Sınav Merkezleri:

Yukarıda belirttiğimiz gibi tek bir merkezde olabileceği gibi birçok merkezde de üniversiteler sınav yapabilmektedir. Sınav başvuru formunda ilgili satıra, girmek için uygun olduğunuz sınav merkezi kaydedilmelidir.

Kimler YÖS’e başvurabilir?

 1. Yabancı uyruklu olanların,
 2. Doğumla Türk vatandaşı olup da İçişleri Bakanlığı’ndan Türk vatandaşlığından çıkma izni alanlar ve bunların Türk vatandaşlığından çıkma belgesinde kayıtlı reşit olmayan çocuklarının aldığı 5203 sayılı Kanunla Tanınan Hakların Kullanılmasına İlişkin Belge sahibi olduklarını belgeleyenlerin,
 3. Doğumla yabancı uyruklu olup daha sonra TC vatandaşlığına geçen çift uyrukluların,
 4. TC uyruklu olup lise öğreniminin son üç yılını KKTC hariç yabancı bir ülkede tamamlayanların,
 5. K.K.T.C. uyruklu olup K.K.T.C.’de ikamet eden ve K.K.T.C.’de  ortaöğrenimini tamamlayan GCE AL sınav sonuçlarına sahip olanların, YÖS sınavlarına başvuruları kabul edilir.

YÖS Başvurusu Süreci

Üniversitelerin web sayfalarında yer alan sınav başvuru kılavuzunun incelenmesi ve başvuru tarihleri içerisinde web sayfasında yer alacak formun doldurulması için şifre alınması.

 1.  İsteniyorsa Sınav başvuru kılavuzunda belirtilen banka hesabına başvuru tarihleri arasında sınav ücretinin yatırılması ve formun tamamlanması, isteniyorsa gerekli belgelerin yüklenmesi veya posta ile gönderilmesi.
 2. Sınav yeri tercihinin yapılması (bazı üniversiteler için sınav yeri tek bir merkez olabileceği gibi, çok sayıda yurt içi ve dışı sınav merkezi seçeneği de olabilir.)
 3. Sınav giriş belgesinin çıktısının alınması.
 4. Sınav saatinden yarım saat önce sınav merkezinde bulunulmalıdır. Sınava girişte sizden istenen belgeler hazır edilmelidir. (sınav giriş belgesi, pasaport, kimlik vs.)

*Üniversitelerle iletişim mail adresi üzerinden kurulacağı için, süreç boyunca mail adresi ve üniversitelerin ilgili web üzerindeki duyuruları kontrol edilmelidir.

Kimlerin YÖS başvurusu kabul edilmez?

 1. T.C. uyruklu olanların, (lise öğreniminin son üç yılını K.K.T.C dışında yabancı bir ülkede tamamlayanlar hariç)
 2. K.K.T.C. uyruklu olanların (orta öğreniminin tamamını K.K.T.C. liselerinde bitirip GCE AL sonucuna sahip olanlar hariç),
 3. Uyruğundan birisi T.C. olan çift uyrukluların,(lise öğreniminin son üç yılını K.K.T.C. dışında yabancı bir ülkede tamamlayanlar hariç),
 4. Uyruğundan birisi K.K.T.C. olan çift uyrukluların (orta öğreniminin tamamını K.K.T.C. liselerinde bitirip GCE AL sonucuna sahip olanlar hariç),
 5. T.C. uyruklu olup lise öğrenimini K.K.T.C.’de tamamlayanların başvuruları kabul edilmez.

YÖS Kayıt Aşaması

Kurslarımıza katılmak için yurt içi veya yurt dışından başvuru yapabilirsiniz. Yurt dışından gelecek adaylar için kabul mektubu ve ikamet izni rehberliğimiz bulunmaktadır.

YÖS Kursu Eğitim Planımız ve Programlar

Kayıt sırasında bütün programlar öğrencilerimize birebir anlatılacaktır.

YÖS Kursu Eğitim Aşaması

YÖS ‘ün kapsadığı konuların anlatımı, tekrarı ve yoğun test çalışmalarından oluşmaktadır. YÖS hazırlık gruplarımızda dersler dışında, öğrencilerimize grup olarak ya da bire bir etüt dersleri programlamaktayız. Her hafta düzenli olarak deneme sınavları yapılacaktır ve öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda ek dersler yapılacaktır.

YÖS Danışmanlık

Hazırlık süresi boyunca öğrencilerimiz sürekli danışmanları ile iletişim halinde olacaklardır. Her öğrenci için hafta boyunca danışmanı durumunu izleyecek ve eksiklerini giderecektir.

YÖS Sınavı Dönemi

Sınav döneminin başlaması ile birlikte öğrencilerimize sınav kampı yapılacaktır. Öğrencilerimiz grup halinde sınav merkezlerine götürülecek ve sınav boyunca yardımcı olunacaktır. Bütün başvurular dershane tarafından birebir takip edilip, yapılacaktır.

YÖS Üniversitelere Tercih ve Kayıt aşaması

Danışmanlığımız, sınav sonuçlarının elde edilmesinden sonra da devam etmektedir. Bu aşamada öğrencilerimizin tercihleri doğrultusunda başvuruları yapılmakta ve kayıt aşamasında da yol gösterilmektedir.

YÖS’le İlgili Sıkça Sorulan Sorular?

YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) Nedir?

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS), Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında okumak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girebilecekleri ve sonuçlarını bu kurumlara kabul için başvururken kullanabilecekleri bir sınavdır.

YÖS e girmek için herhangi bir yaş sınırı var mıdır?

YÖS’e başvurmak, sınava girmek veya üniversitelere kabul için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

YÖS’e kaç kez girilebilir, herhangi bir sınırlama var mıdır?

YÖS’e birden fazla kez başvuruda bulunmak ya da sınava girebilmek için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Ayrıca YÖS’e birden fazla girmiş olmak adayın puanında da herhangi bir değişikliğe neden olmaz.

YÖS’le Türkiye’deki üniversitelerde lisans eğitimi dışında bir eğitim alınabilir mi?

YÖS sadece lisans eğitimi için yapılan bir sınavdır. Türkiye’de yüksek lisans (mastır) ya da doktora eğitimi almak isteyen yabancı uyrukluların YÖS ile herhangi bir ilgileri yoktur.

YÖS’e Kimler Başvurabilir ve Kimler Başvuramaz?

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavına başvurabilmek için, Yabancı uyruklu olmak (hiçbir devletin uyruğunda olmayanlar ve mülteciler dahil), Türk liselerinin veya Türk liselerine denk bir okulun son sınıfında okumak ya da benzeri bir okuldan mezun durumda bulunmak gerekir.

Ek olarak adayların, YÖS sonrası üniversitelere başvurular sırasında tercih etmek istedikleri yükseköğretim kurumlarınca belirlenen kayıt koşullarını taşımaları gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olanlar, uyruğundan biri Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olan çift uyruklular (çifte vatandaşlar), Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup da lise öğrenimini yabancı bir ülkede veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde tamamlayanlar, Türkiye’deki bir yükseköğretim kurumundan disiplin suçu nedeniyle çıkarma cezası alanlarla, önceki yıllarda katıldıkları YÖS’de sahtekârlık yaptıkları saptananlar, kültür anlaşmaları, kültürel değişim programları ve benzeri düzenlemelerle, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nce yabancı hükümetler emrine verilen burslardan veya yükseköğretim imkânlarından yararlandırılmış olanlar Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavına girmek için aday olamazlar. Bu adaylar, uluslararası bir sınav puanı ile de üniversitelere yabancı uyruklu öğrenci kontenjanından kabul için başvuramazlar.

Not: Çifte vatandaşlığı olanların (Uyruklarından bir tanesi T.C. olanların) YÖS’e girebilmeleri için öncelikle vatandaşlıktan çıkmaları gerekmektedir (vatandaşlıktan çıkma işlemi “Geçici İzinle Vatandaşlıktan Ayrılma Yasasından” yararlanarak yapılırsa, adaylar üniversite eğitimlerini bitirdikten sonra tekrar T.C. vatandaşlıklarını geri alabilirler.)

Vatandaşlıktan çıkma işlemini ancak 18 yaşında büyük olanlar gerçekleştirebilir. 18 yaşından küçük olup da vatandaşlıktan çıkmak için başvuruda bulunacakların velilerinin, öncelikle T.C. mahkemelerine “Kaza-i Rüşt ” davası açmaları gerekmektedir.

Mahkeme sonuçlandıktan sonra, vatandaşlıktan çıkmak için gerekli işlemler başlatılabilir. Vatandaşlıktan çıkma işlemleri ortalama 3 ay kadar sürmektedir.

Kazai rüşt davası: Onbeş yaşını ikmal eden küçük, kendi rızası ve ana ve babanın mukayafakatı ile mahkemesi asliyece mezun kılınabilir. Vesayet altında ise, vasi de dinlenir.

YÖS’e en çok hangi ülkelerden başvuru yapılır?

Başvuran adayların ülkelere göre dağılımları her sene değişmekle beraber, Azerbaycan, İran, Türkmenistan, Yunanistan, Bulgaristan ve Almanya pasaportlu adaylar yoğunluktadır.

Ön Başvuru Formu

Kaydolmak İstediğiniz Kurs / Choose The Program:


YÖS İle İlgili Kanun

Yurtdışından Öğrenci Kabulüne İlişkin Esaslar

YÖS Üniversiteleri

YÖS’ü Kabul Eden Üniversiteler