Are you looking for the best website template for your web project? Look no further as you are already in the right place! In our website templates section you will find tons of beautiful designs - for any kind of business and of any style. You are in a unique place - join us today BIGtheme NET

YÖS BAŞVURU SÜRECİ

YÖS Başvuru Süreci

  1. Üniversitelerin web sayfalarında yer alan sınav başvuru kılavuzunun incelenmesi ve başvuru tarihleri içerisinde web sayfasında yer alacak formun doldurulması için şifre alınması…
  2. İsteniyorsa Sınav başvuru kılavuzunda belirtilen banka hesabına başvuru tarihleri arasında sınav ücretinin yatırılması ve formun tamamlanması, isteniyorsa gerekli belgelerin yüklenmesi veya posta ile gönderilmesi.
  3. Sınav yeri tercihinin yapılması   (bazı üniversiteler için sınav yeri tek bir merkez olabileceği gibi, çok sayıda yurt içi ve dışı sınav merkezi seçeneği de olabilir.)
  4. Sınav giriş belgesinin çıktısının alınması.
  5. Sınav saatinden yarım saat önce sınav merkezinde bulunulmalıdır. Sınava girişte sizden istenen belgeler hazır edilmelidir. (sınav giriş belgesi, pasaport, kimlik vs.)

*Üniversitelerle iletişim mail adresi üzerinden kurulacağı için, süreç boyunca mail adresi ve üniversitelerin ilgili web üzerindeki duyuruları kontrol edilmelidir.